SPALOVACÍ MOTORY V NAŠICH AUTECH CHCEME

  • FB
    sdílej nás
  • INS
    sleduj nás
  • YTB
    odebírej nás

PODPOŘTE PROSÍM NAŠÍ SPOLEČNOU PETICI PODPISEM:

1) PETIČNÍ ARCH, stahuj a tiskni ! ( na této stránce v pdf příloze dole pod textem )
Ideální podpora petice je právě vytištěním petičního archu , podpisem ( svým, ale i členů rodiny a kamarádů ) a odesláním na naší adresu.
K podpisu pod petici občan uvede své jméno, příjmení a bydliště (podle OP). Email je pouze dobrovolným údajem na petičním archu. Petici může podepsat každý občan ČR, který petici rozumí a umí se podepsat, takže i osoby mladší 18ti let. A podepsat se mohou očkovaní i neočkovaní :-)

2) Možnost podpisu na petičních místech. Pravidelně aktualizované termíny a místa https://www.jedemeautem.cz/clanek/jedeme-autem-s-petici-po-cr

3) Možnost online podpisu https://www.petice.com/spalovaci_motory_v_nasich_autech_chceme
Online podpis na petice.com je žádoucí podporou a pomáhá s propagací petice, ale pro vstup k petičnímu výboru českého Parlamentu je potřeba 10 tisíc reálných podpisů.

-----

Text PETICE:

My, níže podepsaní občané České republiky prostřednictvím této petice dle zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním, odmítáme ekologický fanatismus a jsme přesvědčeni, že výroba i prodej automobilů se spalovacím motorem musí být zachována.
Zároveň vyzýváme podpisem této petice Parlament ČR i Vládu ČR, aby aktivně odmítly záměry představitelů Evropské unie, kteří chtějí v rámci nebezpečného "Zeleného údělu" nebo prostřednictvím normy EURO7 klasická auta se spalovacím motorem na benzin a naftu v budoucnu zakázat.

Soupis adresátů petice:
1)  Poslanecká sněmovna ČR
2)  Senát ČR
3)  Vláda ČR
4)  Poslanci Evropského parlametu za ČR

-----

Důvodová zpráva:

Evropská komise plánuje v rámci svého eko balíčku Zelená dohoda od roku 2035 prakticky zakázat prodeje vozidel se spalovacím (či dokonce hybridním) motorem. Pokud by se takové plány naplnily, dramaticky by se snížila mobilita celé evropské civilizace. Mobilita je však základem úspěšné, prosperující, technicky vyspělé ekonomiky a života.

My odmítáme fanatické tažení proti uhlíkové stopě, které se projevuje i bojem proti spalovacím motorům a nekritickou podporou elektromobility. Zákazem klasických aut by byli poškozeni nejen výrobci automobilů v Evropě, ale zásadní negativní vliv by to mělo na život lidí v České republice i celé Evropě.
Považujeme tedy za nutné vyvinout společný, občanský tlak na vládní i parlamentní činitele a připomenut jim, že mají hájit zájmy svých občanů a také rozum před ideologickým utopismem.

Nechme na svobodném rozhodnutí občanů pro jaký pohon auta se rozhodnou a jakým my JedemeAUTEM.

Mojmír Mikuláš, předseda spolku JEDEME AUTEM z.s.  
Petr Jaroš, dopravní expert

P.S. Možnost podpořit činnost našeho spolku: https://www.jedemeautem.cz/podporte-nas
Prostřednictvím finančního daru můžete podpořit činnost našeho spolku i jeho petiční akce. V případě Vašeho zájmu se můžete stát členem Klubu přátel JEDEME AUTEM.