Zdražení :-( rezidentního parkování v Praze 3 až na 3.600 Kč ?

  • FB
    sdílej nás
  • INS
    sleduj nás
  • YTB
    odebírej nás

Na pondělním jednání (21.6) dopravní komise Prahy 3 předložil místostarosta Ondřej Rut (Zelení), který má v gesci v dopravu, více návrhů na zásadní zdražení parkování v tzv. modrých zónách.
A bohužel musíme konstatovat, že usnesení "Dopravní komise doporučuje stanovit cenu za roční rezidentní oprávnění pro tzv. velkou parkovací oblast (tj. celé území MČ Praha 3) na 3.600 Kč, což odpovídá ceně ročního kuponu na MHD" prošlo pěti hlasy zástupců Zelených, Pirátů, TOP 09 a STAN.

Pouze Mojmír Mikuláš (JEDEME AUTEM) a Jakub Svoboda (Trikolora) bojovali za zájmy nás automobilistů a nesouhlasili s trojnásobným navýšením ceny. O vyšší ceně za rezidentní parkování by se snad dalo hovořit v případě, že by počet parkovacích míst odpovídal počtu aut a místo k zaparkování by bylo garantované. Tak tomu však není a počet vydaných oprávnění znatelně překračuje počet parkovacích míst. A platit vícetisícové částky pouze za vyšší šanci, že zaparkuji v okolí svého bydliště, je těžko obhajitelný nesmysl.
/ Objektivně můžeme doplnit, že návrh ještě vyššího zdražení nepodpořil s námi aspoň pan Vejvoda. Naopak největším zastáncem brutálního zdražení byl známý šikanátor automobilistů Žaloudek /

POMOZTE nám zastavit razantní zvýšení cen rezidentního parkování nejen v Praze 3 podpisem petice Pražanů: https://www.petice.com/petice_proti_navyseni_cen_rezidentniho_parkovani_...

 

EDIT (25.6):
Předseda Dopravní komise pan Karel Vejvoda (člen TOP 09) vyhrožoval soudem, pokud bude on vidět na fotce z jednání. Ten požadavek je absurdní, protože jednání komise je běžně přístupné veřejnosti, mnohdy se v sále pořizují audio nebo videozáznamy. Paradoxní k tomu je, že právě on byl na fotce schován v roušce za sloupem, takže mu koukalo takřka jen ucho a to ještě z desetimetrové vzdálenosti :-) , takže objektivně nebyl k poznání. Přesto jsme mu chtěli udělat radost, jsme přece lidi ne? ... a na jeho místo vložili avatara.
Nejvíce zarážející je, že pan Vejvoda moc chtěl být předsedou komise, stál o tu veřejnou funkci a bere za ní finanční odměnu z veřejných peněz (!). Ale "je na prášky" z toho, když někdo zveřejní informaci o jeho reálném hlasování. To se tak stydí, že jako nominant TOP 09 + STAN hlasoval proti automobilistům Prahy 3 a podpořil zvýšení nákladů občanům? 

Snad pouze v tomto ohledu člověk může aspoň uznávat Zelené. Jedou z našeho pohledu šílenou politiku, ale nebojí se za ní otevřeně postavit a zbaběle se neschovávají.

 

Hlasování o předmětném usnesení č. 6.:

PRO
 - Žaloudek (Zelení)
 - Svačina (Auto*Mat, navrhovatel Zelení)
 - Chour (Piráti)
 - Tichavský (Piráti)
 - Vejvoda (TOP 09 + STAN)

PROTI
 - Mikuláš (JedemeAUTEM)
 - Svoboda (Trikolóra)